Automobilių draudimo kainos

Turbūt kiekvienas žmogus žino, kad Lietuvoje automobilio draudimas yra privalomas – tai visiška tiesa. Tačiau, jūs vis tiek turite galimybę pasirinkti, kokio draudimo norite. Galite pirkti paprastą civilinį automobilio draudimą arba KASKO. Kuo skiriasi šios draudimo rūšys? Privalomasis civilinis draudimas apdraus jus tuo atveju, jeigu dėl eismo įvykio kaltininkas būsite ne jūs. O jeigu pirksite KASKO draudimą, tuomet turėsite šiek tiek daugiau privalumų, kadangi jums žala dėl automobilio bus atlyginta net ir tuo atveju, jeigu jūs ir sukėlėte avariją.

Be abejo, yra gana didelis kainos skirtumas – privalomasis civilinis draudimas kainuoja gana pigiai, tačiau tiksli kaina gali būti įvertinta pagal konkretų automobilį ir vairuotoją. Dažniausiai, jauniems ir nepatyrusiems vairuotojams tenka sumokėti šiek tiek didesnę privalomojo civilinio draudimo sumą, o tiems žmonėms, kurie yra jau gana daug patyrę ir ilgai važinėjo su automobiliu bei nepatyrė jokių avarijų arba bent jau ne dėl savo kaltės, draudimas internetu ir draudimas biure yra kur kas pigesnis. Taigi, galima teigti, kad kiekvienam vairuotojui yra nustatoma konkreti kaina pagal situaciją.

O koks draudimas yra populiaresnis ir kaip jį lengviausia gauti? Faktas, kad pastaruoju metu vis dažniau yra perkamas KASKO draudimas, ypač jeigu žmonės vairuoja prabangesnį automobilį. Jeigu vairuojate vidutinišką automobilį, tuomet privalomojo civilinio draudimo jums puikiai užteks, tačiau tokiu atveju, jeigu norite būti visiškai saugus ir jaustis visiškai ramiai vairuojant naujos markės brangiai kainavusį automobilį, tuomet KASKO draudimas gali būti jums kur kas naudingesnis, nors ir teks į jį investuoti daugiau pinigų. Visgi, jeigu kas nors bus ne taip, jūs atgausite pinigus už žalą bet kuriuo atveju, ko negalima pasakyti apie privalomąjį civilinį draudimą.

O dabar draudimas dažniausiai užsakomas internetu, kadangi draudimas internetu taip yra pigiausias – nereikia mokėti jokio aptarnavimo mokesčio agentūrai, taip pat neretai galite išvysti ir akcijų, skelbiančių, kad internetu draustis dabar pigiau.