Baldai miegamajame – kad būtų patogu ir miela!

Kiekvienas žmogus jaučiasi žvalus ir energingas, kuomet gerai išsimiega. Todėl kiekvienas turėtų kreipti dėmesį į savo miegamojo apstatymą ir baldų pasirinkimą. Baldai miegamajame yra svarbi ne tik interjero, bet ir jūsų gero miego dalis. Reikalinga jauki ir patogi lova. Todėl žmogaus savijauta didžiąja dalimi priklauso nuo to kokioje lovoje jis miega. Kiekviena lova keletą pagrindinių dalių: pagrindą, groteles,  arba plokštę čiužiniui padėti. Baldų ekspertai siūlo rinktis lovą, turinčią medines groteles. Nes tuomet čiužinys „kvėpuos“ ir miegoti bus patogiau.

Patogu kai miegamajame yra staliukai prie lovos. Ten galima pasidėti knygas, pasistatyti stalinę lempą. Taip pat pačioje spintelėje galima pasidėti reikalingus dalykus.

Itin didelį dėmesį reikėtų skirti miegamojo spintai.  Ypač patogios ir talpios trijų segmentų spintos. Jos sudarytos iš trijų dalių. Vienoje būna sudėtos lentynėlės, kuriose galima dėti sulankstytus drabužius, kitoje vietoje kabykla drabužiams. Ir dar vienoje vietoje stalčiai. Dažniausiai miegamojo baldai yra medžio spalvos, tačiau dabar populiarėja šiltos spalvos. Visada geriau rinkitės šviesias spalvas, jos padės pakelti nuotaiką. Tamsios spalvos slegia, prastėja nuotaika.

Svarbiausias baldas miegamajame tai lova. Renkantis lova  yra svarbu jos dydis. Jei kambarys mažas, geriau pasirinkti mažesnę lovą, kad ji neužimtų viso kambario. O kur dar kiti baldai ir priėjimai iš šonų prie pačios lovos. Pastaruoju metu baldų dizaino elementai nuolat kinta. Naujovės dažnai sunkiai priimamos, ypač Lietuvoje. Dažniai žmonės ieško paprasto ir laiko patikrinto varianto. Viena iš naujovių miegamojo baldų srityje yra apvalios lovos. Klientai dažniausiai vengia pasirinkti apvalias lovas, nes jos yra  retai sutinkamos aplinkoje, neįprasto akiai. Tačiau detaliai panagrinėjus apvalios miegamojo lovos yra puikus sprendimas tiek dizaino tiek patogumo prasme.  Turbūt dažnai tenka užsigauti kojas į aštrius lovos kampus. Tuo tarpu apvalus baldas išsprendžia šitas problemas.

Taigi pabaigai keletas patarimų dėl miegamojo baldų pasirinkimo. Renkantis baldus svarbu ne tik spalva ir išvaizda, tačiau ir patvarumas, ilgaamžiškumas, higieniškumas. Todėl rekomenduojama rinktis baldus iš natūralios medienos. Tokie baldai yra ekologiški, patvarūs, ilgaamžiai.