Nusprendus keliauti, akį rėžia ne tik į įspūdingos įvairių šalių nuotraukas, bet ir bilietų kainos, kainos už kurias galima nuvykti į norimą šalį, joje pragyventi ir grįžti atgal. Įprasta manyti, jog kelionės – brangus malonumas, tačiau iš tiesų kartais nepamirštama kelionė gali kainuoti labai nedidelę sumą, tad kaip sutaupyti keliaujant?
Visų pirma, norint sutaupyti, neplanuokite atostogų per ilguosius savaitgalius, moksleivių atostogas, o tokias šventes kaip Kalėdos, Naujieji Metai ar Velykos švęskite namie. Taupiausieji renkasi kelionę savaitę prieš arba po didžiųjų švenčių. Lėktuvo bilietai kainuos iki kelių kartų pigiau, o nakvynės kainų skirtumas taip pat gali nustebinti.
Internetas vilioja įvairiais pigios nakvynės pasiūlymais. Tačiau nuvykę staiga pastebite, jog jūsų viešbutis yra kažkur užmiestyje, į kurį važiuoja tik vieno maršruto autobusas du kartus per dieną. Tačiau mintis pasisvečiuoti – ne tokia ir bloga, jei žinote ribas ir nesiruošiate užsibūti keletą savaičių. Visi mes turime artimesnių ar tolimesnių giminių ar draugų Londone ar kituose Europos miestuose. Keliauti neišleidus nė cento nakvynei galima ir pasinaudojus sparčiai išpopuliarėjusiais svetingumo klubais.
Ieškantys galimybių keliauti pigiau kantriai laukia, kol pasibaigs piko sezonas. Net tokiuose turistų pamėgtuose miestuose, kaip Paryžius ar Roma, egzistuoja kainų skirtumas priklausomai nuo sezoniškumo. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie populiariausius užsienio pajūrio kurortus: Viduržemio jūros pakrantėse rugsėjo–spalio mėnesiais orai ir jūra vis dar šilti, o kainos nukrenta ženkliai. Vis tik, labai neįsijauskite ir atminkite, kad Europoje orai – ne visuomet nuspėjami.
Šalia turistinių vietovių paprastai įsikūrę restoranai, kurie leidžia sau užsibrėžti aukštesnes kainas. Kad ir kaip viliotų kvapai ir vaizdai, paėję kelis šimtus metrų rasite žymiai pigesnių, tačiau nebūtinai prastesnių maitinimo įstaigų.