Ką reikia žinoti siunčiant dokumentus į užsienį?

Nors įvairios programos leidžia akimirksniu išsiųsti elektronines dokumentų formas kitam žmogui, tačiau būna situacijų, kai gavėją turi pasiekti ne elektroninis, o originalus dokumentas. Tokiais atvejais dokumentai siunčiami ne tik Lietuvos ribose, bet ir į kitas šalis. Dokumentacija yra specifinis siuntinys, todėl verta žinoti kai kuriuos niuansus, susijusius su dokumentų siuntimu. Jais ir dalinamės su jumis.

Kas siunčia dokumentus?

Dokumentus į užsienį siunčia ne visos logistikos įmonės, gabenančios įprastus siuntinius. Rekomenduojame apsilankyti internetinėje svetainėje log-net.lt , kurioje rasite kontaktus įmonės, greitai ir saugiai siunčiančios dokumentus į daugiau nei 120 pasaulio šalių.

Kokios siunčiamų dokumentų svorio normos?

Siunčiamų dokumentų svorio normos šiek tiek skiriasi, priklausomai nuo siuntimo paslaugų tiekėjo. Be išlygų galima siųsti dokumentus, kurie sveria ne daugiau nei 0,5 kg. Jei siunčiami dokumentai sveria daugiau, pasiteiraukite įmonėje, kuri siūs jūsų siuntinį. Na, o jei dokumentai sveria daugiau nei 2 kg, dažniausiu atveju jie bus priskirti siuntinių klasei.

Dokumentų draudimas

Dokumentai nėra apdraudžiami siuntų draudimu, nes praktiškai neįmanoma nustatyti jų materialinės vertės. Tad jei siunčiate labai svarbius dokumentus ir norite užsitikrinti žalos atlyginimą dokumentų praradimo ar sugadinimo atveju siuntimo metu, draudimu pasirūpinkite patys.

Kaip pakuoti dokumentų siuntą?

Dokumentus rekomenduojama siųsti voke, kurio vidinė pusė su burbuline plėvele. Naudokite kuo artimesnio dokumentams dydžio voką (ne žymiai didesnį). Supakavę dokumentus nepamirškite įsitikinti, kad vokas sandariai užklijuotas.

Kiek trunka dokumentų siuntimas?

Dokumentų, kaip ir kitų siuntų gabenimo laikas priklauso nuo logistikos įmonės. Dažniausiai Europos šalis dokumentai pasiekia per 1 – 2 dienas. Į kitus žemynus dokumentų siuntimas gali trukti iki 6 dienų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>