Ką reikia žinoti apie šilumos taupymą?

Namo ar buto šildymo išlaidos, ypač kai šalta, tampa viena rimčiausių išlaidų, susijusi su namų ūkio priežiūra. Kraštutiniu atveju mokesčiai už tai gali siekti kelis šimtus eurų per mėnesį ir sunaudoti didžiąją mūsų biudžeto dalį. Kaip sutaupyti šildant butą arba namą?

Kiekvienas žmogus norėtų, kad jo butas būtų šiltas ir jaukus. Deja, sąskaitos už šildymą yra neatskiriama išlaidų dalis, todėl verta žinoti, kaip sunaudoti mažiau šilumos ir mokėti mažesnes sąskaitas. Štai keli siūlomi šilumos taupymo sprendimai:

  1. Energijos taupymo sprendimai apima sandariai uždarytus langus – nesandarūs langai yra dažnas šilumos nuostolių šaltinis. Patikrinkite, ar bute ar namuose vėsus oras nepatenka pro mažus tarpus ir jeigu jie yra, užsandarinkite.
  2. Neuždenkite radiatorių – pasirūpinkite, kad baldai ar augalai neužstotų prieigos prie radiatorių, kad šiluma tolygiai pasiskirstytų po visą kambarį.
  3. Prieš išvykdami užsukite radiatorius – kai išvykstate į darbą ar kur nors kitur ilgesniam laikui, nereikia palikti svilinančių, karštų radiatorių. Verta juos šiek tiek prisukti.
  4. Uždėkite termostatą – jei norite sužinoti, kokia temperatūra yra patalpoje, šalia radiatoriaus sumontuokite termostatą. Jo dėka sureguliuoti temperatūrą kambariuose bus lengviau.
  5. Atidžiai vėdinkite šildomus kambarius – dažnai galima susidurti su tokia klaida: kambarys vėdinamas, nors radiatoriai neužsukti. Tokio tipo šiluma išeina pro atidaryta langą, o radiatorius sunaudoja daugiau energijos, siekiant palaikyti šilumą. Vėdindami namus būkite atsargūs, kad sąskaitos už šildymą smarkiai nepadidėtų.
  6. Nenaudojamose patalpose nustatykite norimą temperatūrą – paprastai jūs nenaudojate visų namų ar buto kambarių. Jei patalpa nenaudojama dažnai, nustatykite joje žemesnę temperatūrą.
  7. Apsvarstykite galimybę izoliuoti savo namus – jei norite, kad jūsų namuose būtų daugiau šilumos, apsvarstykite galimybę izoliuoti išorines sienas. Šio sprendimo dėka jūsų namai bus jaukūs ir šilti, o sąskaitos bus mažesnės, nes nereikės švaistyti daug energijos kambariams šildyti.
  8. Investuokite į tinkamus langus ir duris – pro blogos kokybės langus ir duris gali išeiti daug šilumos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>