Kaip suprojektuoti mažą virtuvę?

Dažnai susiduriame su iššūkiu – kaip sutalpinti viską, ko reikia nedidelėje virtuvės erdvėje? Kiekviena šeima turės specifinį erdvės ir prieinamumo poreikį: spintelių kiekis, aukštis ir kt. Toks aukščių, praėjimų ir priėjimų planavimas vadinamas virtuvės ergonomika, todėl suplanuotas virtuvės projektas visada bus geresnis nei jau paruoštos modulinės virtuvės ir pritaikymas pagal tai, kas naudos virtuvę.

Sužinokite daugiau apie mažų virtuvių dizainą

Iš anksto planuojamos virtuvės idealiai tinka mažoms erdvėms, nes spintelės gali geriau užpildyti kiekvieną laisvą erdvę, kampai, kurie dažniausiai yra problema, gali turėti išmaniuosius prieigos sprendimus.

Kitas svarbus mažos virtuvės interjero klausimas yra virtuvės darbo erdvės suplanavimas pagal gaminančio žmogaus judėjimą. Turite lengvai pasiekti tris pagrindinius virtuvės taškus: kriauklę, viryklę ir šaldytuvą. Ši trijulė sudaro tai, ką architektūros profesionalai vadina darbo trikampiu, nes jie yra pagrindiniai virtuvės judėjimo taškai. Idealiu atveju jie visada turėtų sudaryti trikampį tarp jų.

Mažų virtuvių interjeras – galimi sprendimai

Iš visų virtuvės modelių vienintelis, kuris neleidžia sudaryti darbo trikampio, yra linijinė arba in-line virtuvė. Tai labai paplitęs modelis mažose virtuvėse. Šiuo atveju viryklė, kriauklė ir šaldytuvas yra sulygiuoti. Geriausias šių taškų išdėstymas linijinėje virtuvėje yra laikyti kriauklę tarp viryklės ir šaldytuvo, visada atskirtą stalviršiais.

Dažnai, kai galvojame apie mažas virtuves, kyla mintis sieną užpildyti spintelėmis iki lubų, o tai galioja didinant maisto ir indų laikymo plotą, tačiau, kita vertus, tai gali sukelti slegiančios erdvės jausmas.

Mažų virtuvių spalvos

Tokiu atveju visada pravartu investuoti į šviesias spalvas ir peršviečiamas dangas, kad sumažintumėte spintelių vizualinį poveikį ir geriau atspindėtų apšvietimą. Tamsios spalvos gali būti naudojamos norint suteikti gylio kontrasto šviesiems paviršiams.

Virtuvės apšvietimas

Šviesa visada išplečia erdves, virtuvėje svarbu puikus apšvietimas, tiek natūralus dieną, tiek dirbtinis naktį, reikia gerai suvokti maisto spalvas ir tekstūras, kad būtų lengviau laikytis higienos. Virtuvės šviesa turi būti neutrali arba balta, gero intensyvumo, reikia vengti geltonų lempų, kurios iškraipo natūralią spalvą.

Virtuvės dangos

Virtuvė yra vieta, kurią tenka dažniausiai valyti. Todėl virtuvės dangos visada turi būti lengvai valomos, atsparios vandeniui ir, pageidautina, lygios arba minimalios tekstūros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>