Cinkuoti ar alucinko plieno lakštai: privalumai ir trūkumai

Norint pasirinkti tinkamą stogo dangą, derėtų žinoti keletą svarbiausių aspektų. Be spalvos ar gamintojo, itin svarbus yra stogo dangos tipas, kuris tiesiogiai turi įtakos stogo dangos ilgaamžiškumui, funkcionalumui ir atsparumui oro sąlygoms.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kokios medžiagos yra naudojamos, gaminant populiariausias stogo dangas – trapecijos formos skardas ir metalines stogo čerpes. Aprašysime jų savybes ir paaiškinsime, kuo jos skiriasi. Taip pat aptarsime kiekvienos dangos privalumus ir trūkumus.

Iš ko gaminama stogo danga?

Stogo skardos ir metalinės stogo čerpės dažniausiai yra gaminamos iš plieno. Tačiau tokio tipo medžiagos yra jautrios korozijai ir neigiamam oro sąlygų poveikiui, todėl patyrę stogo dangų gamintojai jau ne pirmus metus naudoja įvairias apsaugines dangas, kurios padidina stogo dangos ilgaamžiškumą ir apsaugo nuo korozijos. Plačiau apie tai skaitykite čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/stogo-danga/.

Cinkuoto plieno lakštai

Vienas iš populiariausių būdų apsaugoti plieno lakštą nuo korozijos yra cinkavimo procesas. Cinkui kontaktuojant su vandeniu ir oru susidaro itin atsparus dengiantis sluoksnis, apsaugantis lakštą. Vienam kvadratiniam metrui plieno paviršiaus dažniausias tenka 275 g cinko. Tokia danga žymima Z275. To visiškai pakanka aplinkai, kurioje nėra padidėjusio korozinio poveikio.

Cinkuoto lakšto privalumai

Cinkavimo procesas daugelį metų buvo naudojamas ne tik lakštams, skirtiems statyboms, bet ir, be kita ko, automobilių kėbulų gamyboje ir kitose pramonės šakose. Cinkavimas yra palyginti pigus ir plačiai naudojamas procesas, todėl cinkuota stogo danga, nepaisant nedidelės kainos, gerai apsaugo nuo korozijos.

Cinkuoto lakšto trūkumai

Renkantis cinkuotą lakštą, būkite atsargūs, kad transportavimo ir surinkimo metu nepažeistumėte dangos. Jei tai atsitiks, šioje vietoje greičiausiai atsiras pirmieji korozijos požymiai. Taip pat verta prisiminti, kad sušlapus pakuotėje dar esančiam stogo dangos lakštui, jį reikia nedelsiant išdžiovinti arba išimti iš pakuotės, kad oras gerai cirkuliuotų. Priešingu atveju gali atsirasti defektai.

Lakštai su alucinko danga

Kaip jau minėjome, cinkuoti lakštai pasižymi gana gera apsauga nuo korozijos. Tačiau tai nėra vienintelė galimybė stogui apdengti. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo lakštai, padengti alucinko danga. Lydinio proporcijos dažniausiai būna tokios: 55 % aliuminio, 43,4 % cinko ir 1,6 % silicio. Elementų sudėtis ir proporcijos nėra atsitiktinės. Aliuminio pridėjimas padidina cinkuoto lakšto atsparumą korozijai, o silicis yra skirtas atskirti du metalus, kurie gali dalyvauti cheminėse reakcijose.

Alucinko lakšto privalumai

Svarbiausias alucinko danga padengtų lakštų privalumas – didelis atsparumas korozijai, kuris gerokai lenkia cinkuotus lakštus. Alucinko lakštai atspindi didelę saulės spinduliuotės dalį, vadinasi, neįkaista. Tai ypač svarbu gyvenamųjų pastatų atveju.

Kitas šio tipo lakštinio metalo privalumas – atsparumas aukštai temperatūrai. Net 300 laipsnių temperatūra nekeičia dangos struktūros. Verta prisiminti, kad lakštas su alucinko danga yra mažiau linkęs purvintis. Šio tipo stogo dangą vartotojai taip pat dažnai giria dėl savo vizualinių savybių.

Alucinko lakšto trūkumai

Tam tikras minusas yra būtinybė dažymui naudoti tinkamus dažus. Standartinių dažų naudojimas gali neduoti norimo rezultato, kalbant apie ilgaamžiškumą ir spalvos efektą.

Plieninių stogo dangų pasirinkimas išties džiugina vartotojus tiek jo gausa, tiek kainos prasme. Įsigyti kokybišką plieninę stogo dangą galite čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>