Kaklo kraujagyslių echoskopija. Kas tai yra?

Echoskopija – vidaus organų tyrimas, kitaip vadinamas ultragarsiniu tyrimu. Echoskopijos procedūra yra naudojama norint ištirti žmogaus vidinius organus, išsiaiškinti tam tikras skausmo priežastis. Taip pat ultragarsu gali būti nustatomas  nėštumas, vėliau echoskopijos pagalba galima nuolat stebėti moters pilve besivystantį vaisių.
Echoskopija yra neskausminga ir nepavojinga procedūra, naudojama daugeliui organų tirti. Echoskopijos procedūra nebrangi, trunka neilgai, todėl tinka įvairiausio amžiaus ir lyties žmonėms. Ultragarsiniu tyrimu yra tiriamas pilvas: kepenys, inkstai, tulžies pūslė, kasa, įvairios kraujagyslės tada, kai žmogus pajunta skausmus, pilvo srityje, pradeda blogai jaustis, taip pat echoskopija yra atliekama reguliariai besitikrinantiems sveikatą.
Krūtų echoskopija – daktarai tiria moterų krūtis, norėdami išsiaiškinti ar jos neserga kokia nors liga, pavyzdžiui, krūtų vėžiu. Taip pat yra atliekamos biopsijos, norint ištirti darinius krūtyse.
Kaklo kraujagyslių echoskopija – ištiriamos miego, taip pat slankstelinės arterijos. Kaklo kraujagyslių echoskopiją yra patariama atlikti sulaukus vyresnio amžiaus, sergant tokiomis ligomis kaip pavyzdžiui, cukrinis diabetas. Kaklo kraujagyslių echoskopiją reiktų pasidaryti tiems, kurių cholesterolio kiekis kraujyje yra labai padidėjęs, ultragarsinis tyrimas net gali nustatyti kokios galimybės yra, kad žmogų ištiks insultas. Po įvairiausių procedūrų, kaklo kraujagyslių operacijų – kaklo kraujagyslių tyrimas padeda gydytojui stebėti situaciją visą gijimo laikotarpį.
Prostatos echoskopija – procedūra atliekama vyrams per analinę angą, norint nustatyti ar aptikti įvairiausius kūno pakitimus, susijusius su prostata. Taip pat šis tyrimas naudojamas norint nustatyti ar vyras yra vaisingas, o jeigu ne – išsiaiškinti nevaisingumo priežastis. Prostatos echoskopija yra atliekama tada, kai vyras kenčia dėl šlapinimosi sutrikimų, nori išsiaiškinti jį užklupusio skausmo priežastis.
Taip pat yra ir dar daugiau echoskopijų, atliekamų norint ištirti tiek vyro, tiek ir moters vidaus organus. Turbūt kiekvienam pacientui, einančiam pasidaryti echoskopijos, iškyla klausimas: kaip pasiruošti tyrimui ultragarsu? Pirmiausia, prieš einant pas gydytoją, reikia mūvėti laisvus drabužius, nes prisiminkite, kad darantis echoskopiją, reikės pusę drabužių nusirengti, nusiimti papuošalus ir palikti laisvą kūno vietą. Taip pat yra ir daugiau reikalavimų, tačiau kiekvienai echoskopijai jie yra skirtingi. Tad prieš eidami darytis tyrimo ultragarsu, pasikonsultuokite su jums procedūrą atliksiančiu gydytoju.