TOP 3 lankytinos vietos Lenkijoje

Lenkija yra istorinė šalis, turinti 14 UNESCO pasaulio paveldo vietų ir kvapą gniaužiančių gamtos kampelių – kalnų, nacionalinių parkų, raižytų pakrantių ir netikėtų gamtos stebuklų, tokių kaip seniausia pasaulyje druskos kasykla.

Viduramžių architektūra, nerami Antrojo pasaulinio karo istorija ir daugybė kaimų, kurie atrodo įstrigę laike, Lenkija yra puiki vieta istorijos ir architektūros mėgėjams. Lenkijos miestai dvelkia meno ir kultūros energija ir yra puikus atspirties taškas norint atrasti viską, ką gali pasiūlyti šalis. Tad, tikrai rasite ką pamatyti Lenkijoje.

Populiariausios lankytinos vietos Lenkijoje

Veličkos druskos kasykla, Velička

XIII a. Veličkos druskos kasyklos vietos gyventojams visais laikais buvo itin svarbios. Tik skyriasi priežastys, dėl kurių kasyklos buvo ir yra svarbios. 1996 m. sustabdė komercinę veiklą ir nuo tada tapo meno traukos objektu.

Veličkos druskos kasykloje galima pamatyti iškaltus iš akmens druskos sienų koplyčias, statulas, koridorius bei kitus objektus. Originalios kasyklos šachtos ir praėjimai, kai kurie net 327 metrų gylyje po žeme, buvo vėl atidaryti, todėl lankytojai gali tyrinėti duobes ir kameras, vaikščioti pro statulas ir kartu su nuostabiais architektūros stebuklais. Giliai į kasyklą požeminis ežeras tviska nuo žvakių apšviestų sienų.

Aušvico-Birkenau stovyklos, Osvencimas

Aušvico I ir Aušvico II-Birkenau koncentracijos stovyklos yra populiari turistų lankoma vieta. Jas būtina aplankyti, be to jos visos yra skirtingos. Maždaug valandą į vakarus nuo Krokuvos įsikūrusios stovyklos siūlo žvilgsnį į praeitį.

1942–1944m. 900 000 žydai buvo atvežti į šioje vietoje esančius lagerius. Jie buvo atgabenami iš vokiečių užimtų teritorijų. Ištremti buvo ne tik žydai, bet ir romai, politiniai kaliniai ir kitų etninių grupių žmonės. Išgyveno mažiau nei 10 procentų čia atvežtų žmonių. Šiose koncentracijos stovyklose glūdi liūdnos ir tragiškos žmonių istorijos ir likimai, tačiau tai vieta, kurioje galima susipažinti su skaudžia istorija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>