Kam reikalinga statybų techninė priežiūra?

Daugeliui nuosavo būsto savininkų, kurie neseniai pasistatė savo namus, kyla klausimai: kodėl reikalinga statybos techninė priežiūra, kiek laiko ji trunka ir kas ją turi vykdyti? Visų pirma, šią procedūrą, reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai, pagal kuriuos visi naudotojai ir savininkai privalo atlikti ją. Paprasčiau kalbant, tai yra statinio patikimumas ir reikalavimų atitikimo visuma, kur yra tiksliai įvardijamos visos techninės bei organizacinės priemonės, kurios buvo naudojamos statybose, per joms numatytą laikotarpį.

Priklausomai nuo statybų masto, galima būtų techninę statinio priežiūrą suskirstyti tam tikrais etapais: pirminę, kuomet yra priduodamas ir registruojamas jau pastatytas objektas; neeilinę, kuomet yra įtariama, kad buvo pažeisti reikalavimai ir objektas, nėra tinkamas naudoti ir jame gyventi; nuolatinę priežiūrą, kuriai yra priskiriamas statybų objekto administratorius, kuris rūpinasi visais techniniais ir administraciniais klausimais, susijusiais su statinio saugumo ir tinkamų gyventi sąlygų užtikrinimu. Pavyzdžiui, priklausomai nuo namo būklės, nuolatinė statinio techninė apžiūra gali būti atliekama kartą per mėnesį. Joje įprastai turėtų dalyvauti techninis prižiūrėtojas ar namo administratorius, priešgaisrinės saugos inspektorius ar kitų, reikalingų specialistų komanda, kuri būtų kompetentinga įvertinti ne tik namo konstrukcijų, priešgaisrinės saugos bei sanitarinių sąlygų būklę, bet ir įvertinti atliktus remonto brokus, užfiksuojant rastą statybų broką ar kitus defektus. Tuo tarpu, metinė apžiūra yra vykdoma kartą per metus arba sezoniškai, pavyzdžiui prieš pradedant šildymo sezoną. Tuomet tikrinamos ne tik namon konstrukcijos, bet ir šildymo sistemos bei kita inžinerinė įranga. Svarbu, kad šios apžiūros būtų dokumentuotos ir užfiksuotos apžiūros žurnaluose, kur vadovaujantis įrašais, galima organizuoti darbus ir pašalinti galimus gedimus ar reikalingus skubius remonto darbus.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>