Kiek daug gali mašininis vertimas?

Vertimai is angluŠiandien pasaulis globalus kaip niekada anksčiau: žmonės kasdien juda po visą pasaulį tiek savo malonumui, tiek darbo reikalais. Toks judėjimas, neabejotinai, pasaulį daro daugiakalbį, todėl žmonėms kasdien iškyla poreikis susikalbėti su kitakalbiais. Neretai pačiam tai padaryti yra sudėtinga, todėl tokiomis situacijomis labai reikalinga pagalba. Viena iš tokių pagalbos rankų yra mašininis vertimas.

Mašininis vertimas – tai teksto vertimas iš vienos kalbos į kitą, kurį automatiškai atlieka kompiuteris, naudodamas specializuotą programinę įrangą. Toks vertimas itin naudingas kasdieniame bendravime, kai svarbu suprasti mintį, kai greitai prireikia vieno arba kito išsireiškimo, kai viena kita klaida netrukdo bendravimui. Tačiau mašininis vertimas niekada nepakeis žmogaus vertimo, nors yra manančių kitaip, nes programinė įranga neperpranta intonacijos, metaforų ir kitų išsireiškimų, ypač, jei vartojami daugiareikšmiai žodžiai. Net nesvarbu, kad automatinio vertimo žodynus sudarinėja žmonės.

Automatizuotas vertimas yra tikslesnis verčiant dalykinius, šabloninius tekstus, dokumentus bei techninius tekstus nei verčiant grožinius kūrinius, nes techniniuose tekstuose nėra įvairių stilistinių priemonių. Tačiau tobulėjant technologijoms, tobulėja ir mašininio vertimo programinė įranga – neretai prieš verčiant tekstą galima pasirinkti teksto stilių ir pobūdį, kas susiaurina vartojamų žodžių ir jų reikšmių pasirinkimą.

Vertimai iš anglų kalbos yra vieni iš dažniausių pasaulyje, nes tai tarptautinė visame pasaulyje plačiai vartojama kalba, todėl žmonėms dažnai prireikia išversti angliškus išsireiškimus į savo gimtąją kalbą. Dėl šios priežasties automatinio vertimo anglų kalbos žodynas yra vienas iš gausiausių, o vertimas vienas iš tiksliausių.

Taigi, jei prireikia susikalbėti su kitakalbiu arba suprasti parašyto teksto mintį, nereikia kreiptis į vertėjus, nes tai puikiai atlieka mašininio vertimo sistemos – greitai ir paprastai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>