Kokių klaidų reikėtų vengti šventiniu periodu?

Artėjantis švenčių periodas daugeliui asocijuojasi su stresu ir nuolatiniu skubėjimu, tačiau dažniausiai taip nutinka dėl to, jog visus darbus atliekame neorganizuotai. Daugelis daro tas pačias klaidas, kurios vėliau verčia skubėti ir neleidžia pasimėgauti maloniu laiku su artimaisiais. Susipažinkite su jomis ir pasistenkite šiais metais jų nebekartoti.

Pradedama ruoštis per vėlai

Nors daugelis skeptiškai vertina anksti prekyboje pasirodančias kalėdines dekoracijas ir visus atributus, iš tiesų kuo anksčiau pradėsite ruoštis šventėms, tuo greičiau visą pasiruošimo procesą užbaigsite. Tai galioja net ir kalbant apie dekoracijas. Juk pirmiausia reikia apžiūrėti, kurie iš pernykščių papuošimų vis dar bus tinkami naudojimui, tuomet – apgalvoti bendrą šventinį dizainą, įsigyti trūkstamus atributus ir tik tuomet imtis darbo. Akivaizdu, kad visa tai pareikalaus nemažai laiko, tad pirmuosius darbus verta atlikti jau dabar. Plačiau apie kalėdines dekoracijas skaitykite Kaledos.lt puslapyje.

Nesuplanuojamas šventinių dovanų sąrašas

Jei visą būsimųjų dovanų gavėjų sąrašą ir jiems patikti galinčias idėjas saugosite tik savo atmintyje, labai tikėtina, kad galiausiai susimaišysite, o kai kuriuos adresatus netgi visai pamiršite. Tai tikrai garantuos Jums papildomą stresą. Visgi, jei iš anksto planuosite šventines dovanas ir užsirašysite visas kylančias idėjas, susigaudyti tarp visų jų seksis kur kas paprasčiau.

Be to, tikėtina, kad taip išrinksite ir kur kas asmeniškesnes dovanas. Tai – dar viena dažnai pasitaikanti klaida, kuomet stengiamasi išrinkti ne tai, ko artimiesiems iš tikrųjų reikia, o tai, kas mūsų nuomone turėtų jiems patikti. Paprasčiausia šiuo atveju atsižvelgti į jų pomėgius: dovanos žvejui ieškokite tarp žūklės reikmenų, keliautojams išrinkite turistinius reikmenis, o virtuvės šefus pradžiuginkite nauja virtuvės technika. Nepamirškite atidžiai jų klausytis – taip galite išgirsti labai vertingų idėjų.

Neapgalvojamas biudžetas

Tam, kad ne tik šventinis laikotarpis, bet ir laikas po jų nebūtų kupinas įtampos, iš anksto pagalvokite, kiek investicijų skirsite šioms Kalėdoms. Svarbiausia, kad į bendras išlaidas įtrauktumėte ne tik dovanas, bet ir dekoracijas, vaišes, vakarėlius su kolegomis ir kitas panašias pramogas. Jei pavyks laikytis nusistato biudžeto, iki kitos algos išgyvensite visiškai ramiai – tai reiškia, kad net ir pasibaigus šventėms vis dar galėsite gyventi pakilia nuotaika.

Įsidėmėję visus šiuos patarimus, šventinį laikotarpį išgyvensite be jokių didesnių rūpesčių. Svarbiausia laiku pradėti ir nepamiršti, apie ką yra šios šventės – tuomet pavyks išvengti bet kokių klaidų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>