Kūčių papročiai ir tradicijos

 

Kūčios – tai viena iš svarbiausių, religingiausių švenčių metuose. Būtent dėl to, jog ši šventė yra religinga, jai yra labai svarbūs papročiai, tradicijos ir kūčių sveikinimai. Vis dėlto, kokie kūčių papročiai bei tradicijos yra populiariausi, bei plačiausiai naudojami iki pat šių dienų? Į šį klausimą ir stengsimės atsakyti šiame straipsnyje.

1.Patiekalų skaičius kūčių šventės metu turi būti 12 arba bent jau 9 – šie skaičiai turi magišką galią, todėl jei jūsų kūčių šventės metu patiekalų bus būtent tiek, tai ne tik padės sukurti puikią šventės atmosferą, tačiau ir leis jums pagerbti senovės papročius bei tradicijas.

2.Po šventės, stalas nakčiai neturi būti nukraustomas – nuo seno tikima, jog kūčių naktį nuo stalo pavalgo vėlės.

3.Nuo seno išlikęs paprotys, naudojamas iki pat šių dienų – prieš sėdantis prie stalo, vyriausias šeimos žmogus turi garsiai melstis, visi kiti paskui jį tai daro tyliai. Malda reiškia padėką už maistą, gerus metus ir kitus dalykus.

4.Tradicinis kūčių šventės valgis, be kurio ši šventė yra vargiai įsivaizduojama – aguonų pienas. Tai paprastas, tačiau gilius papročius bei tradicijas savyje laikantis valgis. Taip pat, jei kalbant apie maistą, kūčių stalas dažniausiai nėra įsivaizduojamas ir be silkės.

5.Prieš valgant, nuo seno išlikusi tradicija, visiems sėdintiems aplink stalą išdalinti plotkeles. Gavus jas, visi turi atsilaužti po nedidelį gabalėlį nuo kiekvieno iš aplink stalą sėdinčių žmonių plotkelių, taip pat padalinti ir savąją.