Langai, durys ir roletai bei žaliuzės

Remontuojant namus labai svarbūs yra langai bei durys. Lauko durys saugo namų turtą ir šilumą, vidaus durys saugo privatumą. Langai saugo ir šilumą ir turtą ir privatumą. O dieną į namus išleidžia ir šviesą. Šiuo metu rinkoje siūloma daugybė sprendimų tiek langams tiek durims, tiek langų uždangalams. Langai dažniausiai dengiami žaliuzėmis ir roletais siekiant dieną apsisaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, o naktį norint apsaugoti savo privatumą nuo žvilgsnių iš išorės.

Langai ir durys buvo montuojami jau labai seniai, bet jie nuolat keičiasi. Langai iš pradžių gaminti paprasti mediniai, vėliau dvigubi mediniai. Stiprus žingsnis į priekį buvo kai į medinius langus pradėto montuoti stiklo paketai. Revoliucija langų srityje kai jie pradėti daryti iš plastiko. Dabar plastikiniai langai tobulėja modernizuojant profilį, dedant papildomus stiklus. Tačiau principas lieka tas pats. Kadangi mada sukasi ratu tai mediniai langai pamažu ateina į madą dėl savo sveikatumo, leidimo namui kvėpuoti. Tačiau sandarumu mediniams langams jie prilygti negali.

Vidaus durys būdavo gaminamos iš medžio. Dabar iš medžio gaminamos tik pačios brangiausios durys. Pigesnės – laminuotos ar faneruotos durys. Tačiau durys gražiai dekoruojamos įvairiu stiklu, raštais. Lauko durys pradėtos gaminti iš metalo. Tai kitaip dar vadinamos šarvuotos durys. Taip pat stipriai patobulėjo ir pačios užraktų sistemos.

Patobulėjo ir uždangalai. Jei seniau lango uždangalas buvo tiesiog užuolaidos tai dabar atsirado bent kelios alternatyvos – roletai, horizontalios ir vertikalios žaliuzės bei apsauginės žaliuzės iš lauko. Seniau būdavo dvi užuolaidos – vienos dieną apsaugoti namus nuo tiesioginių saulės spindulių, o naktinės – naktį apsaugoti žmonių privatumą. O dieną nuo saulės spindulių, taip pat ir įkyrių žvilgsnių. Atsirado ir naujovė – apsauginės žaliuzės. Apsauginės žaliuzės tai lango uždangalas montuojamas iš išorės. Biuruose populiariausias langų uždangalas – vertikalios žaliuzės. Namuose populiaresnės horizontalios žaliuzės ir roletai. Roletai labai patogūs, nes juos lengva priderinti prie kambario dizaino, nes jie gali būti išmarginti įvairiausiais piešiniais ir kitais raštais. O žaliuzės patogios nes jas galima praskleisti nepilnai ir apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, bet šviesą į kambarį įleisti. Dėl to žaliuzės tinka ir naudojimui dieną. Jos vienu metu atlieka ir dieninių ir naktinių užuolaidų funkciją. O roletai tinkami tik aklinam langų uždarymui. Na nebent audinys retas ir praleidžiantis šiek tiek šviesos.

Durų ir langų uždangalai nuolat tobulėja. Įdomu ką laikas parodys ateityje.