Logistikos procesas

logistikos procesas, kroviniu pervezimasLogistika plačiai naudojama siekiant nurodyti išteklių koordinavimo ir perkėlimo procesus. Tai žmonių, medžiagų, inventorių ir įrangos perkėlimas iš vienos vietos į paskirtos vietos saugyklas. Tai terminas kilęs iš kariuomenės, nurodantis išteklių ir įrangos judėjimą į karinius laukus. Tačiau kaip logistika suprantama šiais laikais?

Logistikos glaudžiai susijusi su tiekimo grandinės apibūdinimu ir gali būti naudojami pakaitomis. Logistika yra tai, kas vyksta vienoje įmonėje, tai yra žaliavų pirkimas, pristatymas, pakavimas, siuntimas ir prekių gabenimas klientams. Tuo tarpu grandinės valdymas reiškia didesnį organizacijų tinklą, kuris bendradarbiauja su klientais, produkto ir transporto tiekėjais, skambučių centru ir kt. Kokie komponentai sudaro logistikos procesą? Tai atvykstamasis ir išvykstamasis transportas, medžiagų, užsakymų ir atsargų valdymas bei rinkos analizės funkcijos. Logistika gali užsiimti keliais ar visais prieš tai minėtais procesais, priklausomai nuo įmonės dydžio ir profesionalumo.

Nors dauguma įmonių savo veiklą pagrinde akcentuoja į gaminių ir paslaugų projektavimą ar gamybą, siekiant atitikti visus kliento reikalavimus, tačiau jei prekės kliento pasiekti negali, tai verslas nepasiseks. Būtent tuo pasirūpina logistika. Logistiko specialistai taip pat gali pasirūpinti reikalingų žaliavų pirkimu, transportavimu ir saugojimu iki naudojimo. Klaidingas išteklių planavimas gali pakenkti ryšiams su klientais bei privesti įmonę prie nuostolių, todėl svarbu tai patikėti savo darbą išmanantiems žmonėms, o ne rizikuoti ir viską mėginti atlikti patiems.

Taigi, svarbu nepamiršti derinti prekių gamybą ir projektavimą su transportavimu. Didėlėms įmonėms pravartu rinktis dideles logistikos firmas, kurios užsiima ne tik tranportavimu, bet ir visų dokumentų paruošimu, krovinių sandėliavimu bei rinkos analize. Bandant viską atlikti patiems, gali įmonę privesti prie pelno nuostolių ar klientų ryšių nutraukimo. Viena tokių įmonių, turinti filialus Vilniuje ir Klaipėdoje bei profesionaliai užsiimanti visais prieš tai išvardintais procesais – https://www.adrem.lt/lt/paslaugos/transportavimas-transporto-paslaugos/ad-rem-port-paslaugos-klaipedos-uoste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>