Nemokami vaikiški žaidimai

Vaikai greitai išmoksta naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, todėl tėvams vis svarbiau yra pasirūpinti, kad virtualios erdvės būtų ne tik pramogų, bet ir vaikų ugdymosi šaltinis. Kokias programas ir žaidimus pasirinkti vaikams, kad jie online leistų laiką prasmingai ir gautų naudos iš praleisto laiko?

Kiek laiko vaikas gali praleisti žaisdamas vaikiškus žaidimus?

Pirma, svarbu atminti, kad vaikai neturėtų piktnaudžiauti išmaniaisiais įrenginiais – ikimokyklinukams rekomenduojama su jais praleisti iki pusvalandžio, o pradinukams – iki valandos per dieną. Tačiau vaikų taip pat nereikėtų visiškai izoliuoti nuo technologijų, ypač Lietuvoje ir užsienio šalyse yra daug mobiliųjų aplikacijų, skirtų ne tik vaikų pramogoms, bet ir treniruotėms bei ugdymui. Prieš diegiant vaikiškas aplikacijas rekomenduojama pačiame įrenginyje aktyvuoti specialius nustatymus, kad galėtumėte tvarkyti vaikų telefono naudojimo laiką, įdiegtas ir naudojamas aplikacijas, lankomas svetaines ir pan. Apple įrenginiuose tėvų nustatymus rasite spustelėję Nustatymai ir pasirinkę skiltį Ekrano laikas. „Google Family Link“ yra programa, skirta „Android“ telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.

Kokie žaidimai verti dėmesio?

Čia yra vaikiški žaidimai online:

  • Spalva ir forma. Mažamečiai, kurie mokosi spalvų ir formų, gali išbandyti „Baubukai! Mokytis spalvas“. Šiuos paprastus lietuviškus žaidimus vaikai gali žaisti Android platformoje su tėvų priežiūra arba patys.
  • Logika. Dar vienas darbas iš Lietuvos – „Nemokami loginiai žaidimai 3+ metams“. Tai keturių loginių žaidimų rinkinys 3-7 metų vaikams, padedantis lavinti logiką, pažinimo procesus ir intelektą. Patys lengviausi žaidimo lygiai tinka patiems mažiausiems, o sunkesni – vyresniems.
  • Lietuviška abėcėlė. „Abėčėlė“ – tai animacinis lietuviškų abėcėlės dainelių ir mokomasis abėcėlės rašymo žaidimas, sukurtas Biplan ir PetPunk tėčio 3-7 metų vaikams. Tiesa, šiuo metu programa galima tik „Apple“ įrenginiuose.
  • Vaizdo įrašai. „Google“ sukūrė specialią programą „YouTube Kids“, kurią galite įdiegti, kad jūsų vaikai žiūrėtų tik jiems tinkamus vaizdo įrašus. Atsisiųskite iš Google Play arba Apple App Store.

Jei susidomėjote, nepamirškite, kad reikia žaisti ne tik virtualius žaidimus, jus gali sudominti ir dėvėti žaislai. Jei norite surasti žaidimų, užsukite – http://vaikas123.lt/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>