Nuo kada paaugliams pradėti pasakoti apie saugų seksą?

Nors šiuo metu tik kuriamos užuomazgos dėl lytinio švietimo, dažnai valdžios atstovai ir tėvų bendruomenė nesutaria dėl klausimo, nuo kada geriausia paaugliams pradėti aiškinti, kas yra prezervatyvai, kaip atsiranda vaikai ir kodėl jiems juos išvis reikėtų naudoti. Visi sutinka tik dėl vieno: drausti negalima, kadangi nuo to bus dar blogiau. Taigi, buvo pasidomėta, kokia tėvų nuomonė apie vaikų švietimą saugaus sekso klausimais.

Mindaugas

Galvoju, jog būtent tėvų pareiga yra deramai išaiškinti, kas tai yra. Nors gal ir dabar mokyklose vyksta lytinio švietimo pamokos, tačiau abejotina, ar jos labai naudingos, ar vaikai sugeba suprasti, apie ką kalbą mokytojai. O ir pastariesiems turbūt nėra lengva tai pasakoti, nes galbūt trūksta specialių žinių ar kompetencijos. Todėl dar kartą pasikartosiu, kad būtent tėvai turi užtikrinti už esminių dalykų paaiškinimą vaikui bręstant. Juk tikrai nesinori, kad auginant savo vaikus tuo pačių reikėtų prižiūrėti ir jų atžalas.

Nerijus

Ar išvis gali būti, kad vaikai šiuo metu kažko nežino? Internetas, televizija, laikraščiai ir kita viešai prieinama informacija mirga nuo įvairios medžiagos, kurios paaugliams gal ir nederėtų matyti. Tačiau jie iš to mokosi. Manau, kad dažnas mokytojas tiek nežino, kiek vaikas atranda plačiuosiuose informacijos kanaluose. Todėl augindamas 14 metų berniuką visiškai nesirūpinu jo lytiniu švietimu. Jis tikrai žino, kas yra durex prezervatyvai, iš kur atsiranda vaikai ir kitus esminius klausimus.

Saulius

Su šių laikų paaugliais itin sudėtinga bendrauti. Pats auginu du vaikus, tačiau kol kas neišdrįstu jiems apie tai pasakoti. Teigiamai vertinu valdžios iniciatyvą jau mokykloje supažindinti vaikus su kontraceptinėmis priemonėmis, atsakyti į visus jiems iškylančius klausimus ta tema. Nors ir kaip norėtųsi, kad vaikai patys viską suvoktų ir prisiimtų atsakomybę, būtų naivu to iš jų tikėtis. Gal ir neteisingai galvoju, tačiau mokykloje vaikai privalo visko išmokti.