Patarimai kraustantis

Vienu ar kitu gyvenimo etapu visiems tenka kraustytis. Kraustymasis sukelia nemažai problemų – reikia pervežti daiktus, rasti vietos naujiems daiktams. Nunešti ir užnešti daiktus į viršų. Kaip taisyklė, kuo žmogus vyresnis tuo daugiau daiktų sukaupia per gyvenimą ir tuo sudėtingesnis kraustymasis. Kraustantis daug problemų sukelia didelių baldų ir buitinės technikos pervežimas ir pernešimas. Kadangi retas žmogus turi tokį automobilį į kurį tilptų stambūs daiktai, daugeliui tenka samdytis įmonę arba nuomotis transportą. Dažniausiai tai priekabų nuoma arba mikroautobuso nuoma. Priekabų nuomą dažniausiai renkasi tie kas turi automobilį su kabliu, o mikroautobusą nuomojasi tie kas neturi galimybės prie savo automobilio prikabinti priekabos.

Pakuojant daiktus į dėžes reiktų juos rūšiuoti pagal kategorijas ir būtinumą. Būtiniausi daiktai bus ištraukti pirmieji, o mažiau svarbūs daiktai galės dar kurį laiką pabūti sudėti dėžėse. Ant dėžių svarbu detaliai surašyti kas kur yra. Ir kuo užrašas detalesnis tuo geriau. Kuo daugiau užrašų turėsite tuo lengviau bus ateityje rasti daiktus. Nors kažkokio daikto vis tiek nerasite. Baldus ir buitinę techniką reiktų apvynioti plėvelė ar kartonu. Nes vežant ar nešant gali nukentėti kampai, briaunos ar lentynos.

Iš baldų reiktų išimti išimamas lentynas bei užrišti dureles. Nes lentynos gali pradėti kritinėti, o durelės atsidarinėti. Tačiau pačių baldų geriau neardyti. Nes ardomas baldas kiekvieną kartą pernešant nukenčia ir trumpėja jo amžius. Vežant baldus geriau rinktis mikroautobusų, o ne priekabų nuomą, nes mikroautobuso pagrindas lygus, o priekaba priklausomai nuo automobilio aukščio būna pasvirusi. Dėl to priekabų nuoma labiau tinkama pervežti daiktams (bet svarbu pasirūpinti, kad priekaba būtų dengiama su tentu). Reikia pasižiūrėti ar stambūs daiktai tilps naujuose namuose pro duris. Gali būti, kad daiktai netilps į namus pro duris, arba tiesiog nepavyks jų pranešti pro siaurą koridorių su staigiais užsisukimais. Tokius baldus teks ardyti į dalis, arba, jei yra galimybė, sukelti per langus. Eilės tvarka turėtų būti tokia – pirma suvežami stambūs baldai, o po to smulkieji daiktai. Realybėje, viskas vežama vienu metu. Dėl to reiktų pasirūpinti pirma sustatyti sekcijas ir spintas, kad turėtumėte kur dėti daiktus. Geriau padaryti kelis papildomus reisus, bet daiktų negrūsti ir juos grupuoti net vežant. Jei iškart svetainės baldai ir svetainės daiktai pateks į svetainę, o virtuvės – į virtuvę, tada laimėsite pakankamai daug daiktų rūšiavimo laiko, nes pirminis rūšiavimo etapas jau bus įveiktas.