Pirmą kartą gyvensite nuomojamame bute? Štai 6 dalykai, kuriuos turite turėti

Pirmo kurso studentams, Lietuvoje arba užsienyje besikeliantiems į naują, nuomojamą būstą, šis etapas gali turėti nemažai iššūkių ir klaustukų. Šį straipsnį paruošėme tam, kad kiekvienas norintis kuo sklandesnio persikėlimo proceso žinotų, kokiais reikmenimis bei daiktais vertėtų pasirūpinti iš anksto. Tokiu atveju, gyvendami net ir toli nuo savo namų, būsite kuo labiau užsitikrinę komfortą ir pasiruošę tvarkytis su iškilti galinčiomis problemomis.

Šildytuvas

Ypač Lietuvoje arba Šiaurės ir Centro Europos šalyse žiemos būna žvarbios. Dažniausiai iššūkius ir sunkumus kelia šaltos dienos iki šildymo sezono pradžios, kuomet lauke ir viduje temperatūra nėra šilta, tačiau šildymas dar neįjungtas. Taip pat nemalonu ir pačiame žiemos įkarštyje, kai už lango siaučia geliantys speigai, o patalpų viduje šilumos tiesiog nepakanka.

Tam spręsti pasitelkiami šildytuvai iš „Varlės. Rankinis arba mobilus radiatorius bei šildytuvas pravers nebūtinai tik viduje, tačiau ir verandoje. Modernūs šildytuvai gali, sąlyginai nedidelėmis energijos sąnaudomis suteikti gana nemažai komforto per šilumą, todėl tikrai verta į jį investuoti ir įsigyti.

Patogi pagalvė ir mėgstamos patalynės komplektai

Niekada nenuvertinkite to, kas padeda jums gerai išsimiegoti. Miegodami praleisite bent apie trečdalį savo dienos. Be to, miegant atsistato ir ilsisi visas jūsų organizmas, todėl patogi pagalvė ir tinkama patalynė yra be galo svarbūs pirkiniai.

Patogią pagalvę geriausia išsirinkti pagal tai, kokį užpildą ir kietumą mėgstate. Ją galite išbandyti fizinėje parduotuvėje arba užsisakyti kelis variantus su nemokamu grąžinimu. Na, o patalynę rinkitės pagal medžiagas. Pavyzdžiui, linas geriau tinka vasarai, kad kūnas kvėpuotų ir neprakaituotų. Aukštos kokybės šilkas tiks ištisus metus, tačiau jo kaina bus gerokai aukštesnė.

Įvertinkite savo galimybes ir rinkitės pagal tai.

Vonios aksesuarai ir priedai

Vonios kambarys, ypač bute ar bendrabutyje, kurį dalinsitės su kitais žmonėmis, visada reikalaus papildomo dėmesio. Jūs turėtumėte pasiruošti visas priemones ir priedus, kurie padėtų jums jaustis komfortiškai, o po dušo ar vonios – higieniškai ir maloniai.

Jeigu kraustotės į naują butą, pasirūpinkite vonios/dušo kilimėliais, tualeto šepečiais ir valymo priemonėmis, oro gaivikliais, muilu bei rankšluosčiais, šluostėmis. Priedai ir kokybiškos santechnikos prekės, tarp kurių patenka vonios aksesuarai parduodamos internetu.

Prailgintuvas arba rozetės šakotuvas

Dar vienas priedas, kuris aktualesnis tiems, kurie gyvens bendrabučio ar buto kambaryje ir turės tik ribotą erdvę sau. Dažniausiai kambaryje yra vienas arba du rozetės kištukai. Deja, šiuolaikiniame pasaulyje tiek jų turėti yra tiesiog per mažai, todėl beveik neįmanoma išsiversti be prailgintuvo ir/ar šakotuvo. Vien tuo metu, kada rašomas referatas ar dirbama prie kompiuterio, norisi ir telefoną pakrauti ar šildytuvą įjungti. Tačiau, jeigu vienu metu galite įjungti tik vieną arba du įrenginius, tai iš karto yra nebeįmanoma.

Prailgintuvas gali leisti prijungti daugiau prietaisų (net iki 6-7), tačiau jis nėra toks patogus naudoti, kaip šakotuvas. Pastarasis leis prie vieno lizdo prijungti nuo 2 iki 3-4 įrenginių, tačiau bus daug kompaktiškesnis. Kadangi beveik visi įrankiai, kuriuos naudojame mokslui, darbui ar laisvalaikiui yra elektriniai, toks pirkinys tikrai apsimoka.

Seifas arba užrakinama dėžutė vertingiems daiktams saugoti

Girdime daug istorijų apie tai, kaip, ypač gyvenant su kambariokais ar keliems asmenims bute, gali dingti daiktai. Nors nesinori kelti perdėto įtarumo, tačiau atsarga, ypač gyvenant toli nuo namų ar pradedant naują etapą, gėdos nedarys.

Įsigiję lock-box – užrakinamą dėžutę arba nedidelį seifą, jame galėsite susidėti svarbiausius dokumentus ar vertingus daiktus. Taip mažiau baiminsitės dėl to, kad jie kažkur dings ar jiems kažkas nutiks.

Lygintuvas

Nenuvertinkite to, kiek daug naudos duoda lygintuvas. Gražiai išlygintų drabužių reikės: darbo pokalbiams, šventėms ir progoms, galbūt net pasimatymams ar vėlyvam išėjimui į miestą su draugais. Lygintuvas daug vietos tikrai neužims, tačiau jo duodama nauda bus tikrai didelė.

Vien žvelgiant į karjeros perspektyvas, statistikos duomenys rodo, kad darbdaviai potencialų kandidatą su tvarkingais ir išlygintais drabužiais vertina bent 25% labiau teigiamai nei tokį, kuris neatrodo taip tvarkingai ir pareigingai. Prižiūrėtą aprangą darbdaviai asocijuoja su branda, atsakingumu, pareigingumu ir kruopštumu – savybėmis, kurios geidžiamos bet kokioje įstaigoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>