Projektų valdymas – teigiamų pokyčių garantija

Projektu valdymasDažnai įmonės net nesusimąsto, kiek projektų yra inicijuojama ir įgyvendinama įmonės viduje arba už jos ribų. Visi užsakymų įgyvendinimai, gamyba ir kiti organizacijos procesai yra projektų veiklos, taip pat kaip ir darbuotojų užimtumas, kurį vertinant kaip sudėtines projektų veiklas galima pasiekti geresnių rezultatų – aiškesnes atsakomybės ribas ir darbų atlikimą nustatytais terminais.

Aiškiai atskyrus įmonės projektus ir sudėtines jų veiklas rekomenduojama pradėti valdyti šiuos projektus, nes tik optimaliai valdomi projektai duoda efektyvius rezultatus. Projektų valdymas – tai tikslingas komandos darbas pradedant, planuojant, vykdant, kontroliuojant ir pabaigiant projektą, kuriam yra iškelti konkretūs tikslai ir kuris turi atitikti konkrečius kriterijus. Svarbiausias aspektas projektų valdyme yra projekto tikslų pasiekimas ir kriterijų atitikimas turint tam tikrus ribotus išteklius. Projektų valdymas yra žinių, įgūdžių ir priemonių visuma, kurią naudojant yra gerinamas įmonės darbas. Tinkamai pritaikytas projektų valdymas organizacijai atneša teigiamus pokyčius – pagerina darbo našumą, sutrumpina projekto planavimo ir įgyvendinimo laiką.

Nors projektų įmonėje yra daug, tačiau visų jų valdymas yra vienodas, todėl yra tikslinga įmonėje pritaikyti projektų valdymo sistemą, kuri užtikrina efektyvesnį ir greitesnį projekto valdymą, mažesnę klaidų ir neatitikimų riziką ir sklandesnę komunikaciją tarp skirtingų padalinių ir darbuotojų, kurie yra projekto dalyviai. Tikslinga yra suprojektuoti ir įdiegti projektų valdymo sistemą, kuri padeda sudaryti projekto veiklų ir darbų planą, materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių biudžetą, taip pat padeda stebėti šių išteklių naudojimą ir projekto veiklų vykdymo lygį. Projektų valdymo sistema sumažina projektų planavimo, organizavimo ir įgyvendinimo trukmę ir sąnaudas.

Taigi įmonė, supratusi, kiek viduje planuoja, organizuoja ir įgyvendina projektų ir tinkamai pritaikiusi jų valdymo sistemą, neabejotinai, sukuria didesnę vertę ir veiklas atlieka efektyviau ir optimaliau.

One thought on “Projektų valdymas – teigiamų pokyčių garantija

  1. terra

    Pritariu, kad tik optimaliai valdomi projektai duoda efektyviausius rezultatus, tačiau tam reikia tikrai ne mažai žinių bei įgudžių. Manau siekiant didesnio efektyvumo būtina išbandyti, kad ir siūlomą projektų valdymo sistemą ir priderintį ją prie savo įmonės veiklos.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>