Rekuperatoriai namams, kaip pasirinkti?

Rekuperatoriai – ypatingi vėdinimo įrenginiai, ištraukiantys iš patalpų panaudotą orą ir tuo pat metu pripildantys jas šviežiu iš lauko. Įrenginio viduje yra šilumokaitis, kuris kaupia kambario šilumą ir perduoda ją oro srautui iš lauko, tokiu būdu jį šildant. Būtent todėl jie ir vadinami rekuperatoriais (lot. gaunantis atgal, grąžinantis). Tai yra labai ekonomiškai naudingas sprendimas, ypač nuosavų namų šeimininkams, kurie patys rūpinasi patalpų šildymu ir moka už kiekvieną laipsnį. Namų vėdinimas, atveriant langus reiškia pinigų išmetimą. Daugiabučiuose šis klausimas nėra toks aktualus, tačiau poreikis aprūpinimo grynu oru yra aktualus. Jį galima patenkinti rekuperatoriaus pagalba. Pakeitus įprastus langus plastikiniais, namuose nebeliko skersvėjo ir tapo gerokai šilčiau, tačiau atsirado kita problema – pasidarė gerokai tvankiau, oras užsistovi ir tampa sudėtingiau kvėpuoti. Kai kuriuose patalpose atsiranda pelėsis, kituose atvirkščiai – per daug sausa.

Rekuperatoriai būna skirtingų tipų ir konstrukcijų, tačiau privatiems namams ir butams labiausiai tinka plokšteliniai ir mini variantai. Pastarieji yra ypač kompaktiški, montuojasi sienoje ir nereikalauja daug priežiūros ir aptarnavimo. Dažniausiai jie atrodo kaip paprasti cilindrai, kurie atrodo ganėtinai stilingai ir negadina bendro vaizdo. Įprasti plokšteliniai rekuperatoriai idealiai tinka nedideliems namams su keliais kambariais, kuriuose reikia palaikyti švaresnį ir sveikesnį orą. Jie yra montuojami atskirose patalpose, nors šiuolaikiniai įrenginiai ir nėra labai triukšmingi. Bute, kuriame yra įrengtas rekuperatorius, oras pilnai pakeičiamas kartą per dvi valandas. Be to jis yra švarus ir filtruotas bei pašildytas šaltuoju metų laiku, ir atšaldytas, kai už lango gerokai šilčiau. Visą svarbiausią informaciją apie rekuperatorių pasirinkimą galima rasti svetainėje https://www.rekuperatoriucentras.lt/vedinimo-sistemos. Čia taip pat yra galimybė išsirinkti tinkamiausią variantą savo būstui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>