Stambiagabaričių krovinių pervežimo sunkumai

transportavimasNe kiekvieną dieną kelyje pamatysite specialią techniką su palyda gabenančią didelių gabaritų metalo konstrukcijas, įrengimus, cisternas, generatorius ir kitus nematytus daiktus. Jei tik leidžia aplinkybės tokie darbai yra atliekami tamsiuoju paros metu kad kuo mažiau trukdytų aplinkiniams. Šiame procese svarbus ne tik pats transportavimas bet ir saugus pakrovimas ir iškrovimas.

Prieš kiekvieną sudėtingo krovinio transportavimą detaliai išanalizuojamas maršrutas, parenkami galimi keli atsarginiai variantai. Tam tikrais atvejais reikalinga specialūs lydintieji automobiliai (vienas priekyje, kitas gale) su švyturėliais arba policijos pagalba jei reikia apriboti eismą tam tikrose vietose. Platesni nei 3 metrų kroviniai jau laikomi stambių gabaritų todėl uos pervežant reikia laikyti tam tikrų taisyklių. Jungtinėse Valstijose situacija yra dar sudėtingesnė nes reikia sutvarkyti dokumentus pagal kiekvienos valstijos galiojančius įstatymus, Visų pirma reikia tiksliai žinti krovinio plotį ir aukšti bei svorį, platiems ir sunkiems kroviniam reikalingos platformos su ašių su 6-12 ašimis. Tai yra svarbu nes nepaisant to koks yra bendras krovinio svoris taip pat aktualu koks svoris tenka kiekvienai ašiai kuris irgi negali viršyti reikalavimų. Ne visos transporto įmonės tokias priekabas turi, be to nereikia pamiršti kad šiam darbui atlikti taip pat reikalinga ir specialių krovinių transportavimo licencija, vairuotojo kategorija atitikti reikalavimus.

Specialių leidimų gavimas, papildomos priemonės ir didesnės laiko sąnaudos labai padidina tokių krovinių gabenimo kaštus. Esant mažesnių dydžių kroviniams galima pabandyti sumažinti išmatavimus nuimant ir pakeičiant pakuotę. Dideli kroviniai nesukelia problemų tik gabenant juos laivais. Visais kitais atvejais stambių gabaritų krovinių gabenimas tai ne tik iššūkis visiems proceso dalyviams, tik ilgą laiką tuo užsiimančios įmonės gali atlikti šį darbą be klaidų.

One thought on “Stambiagabaričių krovinių pervežimo sunkumai

 1. Jevgenij

  Sveiki.
  domina ar galietume pervesti nama karkasini ilgis 12.5m
  plotis 4.8m
  aukstis 3.8m
  svoris 15t
  pakrauti pervesti is vilniau rai
  i vilniu
  is paluknio i n vilnia
  koke priemimali kaina butu

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>