Trinkelės

Trinkelės viena iš seniausių, tvirčiausių, bei ilgai laikančių paviršiaus dangų. Jos naudojamos kloti takams, aikštelėms, gatvėms, kiemams, šaligatviams ir daug kam kitam. Grindinio trinkelės gaminamos iš įvairiausių medžiagų: betono, klinkerio, molio, akmens, granito, medžio ir kt. Vienos iš populiariausių trinkelių yra betono, taip pat granito, bei klinkerio, tačiau jos yra daug brangesnės.

Betoninės trinkelės yra vienos iš tvirtesnių, praktiškiausių ir populiariausių trinkelių. Jos taip pat yra atsparios temperatūros ir oro salygų pokyčiams. Trinkelės nereikalauja daug priežiūros, nuo jų lengvai nusivalo dėmės, jas lengva perdažyti jums patinkančia spalva. Betoninių trinkelių yra labai daug formų, dydžių, spalvų ir tekstūrų pasirinkimų. Trinkelių spalva išgaunama naudojant betono dažus, tačiau net geriausi dažai blunka nuo dienos šviesos, todėl tai labai įtakoja kaina. Pigesnės trinkelės dažniausiai yra nudažytos pigiais dažais, kurie greičiau blunka, tad nepagailėkite pinigų brangesnėms trinkelėms.

Klinkerinės trinkelės šiais laikais yra prabanga, kadangi jos gaminamos iš specialaus molio, kuris yra degamas apie 1250 laipsnių temperatūroje. Trinkelės neblunka nuo saulės, nesugeria vandens, bei yra atsparios cheminėm medžiagom ir taip pat išlaiko dideles svorio apkrovas. Jos kaip betoninės trinkelės, neturi viduje tuštymių ar kokių nors tarpų, todėl stipriai lenkia jas pagal tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Išklotas paviršius šiomis trinkelėmis tampa beveik „amžinas“ ir nereikalauja didelės priežiūros. Tačiau populiarumu jos labai nepasižymi, nes yra labai brangios, tačiau kaina tikrai atitinka kokybę,

Granito trinkelės yra pagamintos iš natūralios ir ilgaamžės uolienos, kuri turi puikias stenines savybes. Granito trinkelėmis populiaru kloti vietas kur daug vaikštoma. Granitinis paviršius neyra, be to jis kaip ir kitos trinkelės yra atsparus temperatūrų pokyčiams. Pigesnės ir populiaresnės trinkelės yra pagamintos iš šviesiai pilkos spalvos, nes kuo tamsesnis granitas, tuo jis brangiau kainuoja.