Kaip teisingai laikyti žemės ūkio produkciją?

kaip-saugiai-laikyti-zemes-ukio-produkcija

Žemės ūkių užauginti produktai kasmet tampa vis brangesni dėl nepalankių oro sąlygų. Vienoms kultūroms kenkia per didelis kritulių kiekis, kitoms atvirkščiai, per karšta vasara gali sunaikinti beveik visą derlių. Produkcijos saugojimas tapo vienu aktualiausių klausimu ūkininkams ir perdirbėjams, tinkamas saugojimas su kuo mažesniais nuostoliais yra aktualus visiems šiuolaikiškiems ir senesniems ūkiams. Nauji įrengti sandėliai pagal ES reikalavimus eliminuoja daug rizikų tačiau Lietuvoje veikia nemažai sunkiau besiverčiančių ūkių kurie produkciją laiko rizikingomis sąlygomis. Pagamintiems gyvulių pašarams galioja dar griežtesnės sąlygos nes tai dar brangesnis produktas. Kokie yra pagrindiniai rizikos veiksniai?

Kenkėjai

Graužikai, paukščiai – kiekviename ūkyje, jų fiziniam ir naikinimui nuodais skiriamas didžiausias dėmesys. Svarbu ne tik tai kad priemonės būtų visuomet paruoštos sandėlių viduje bet ir saugoti visą ūkį perimetru kad graužikai nepatektų iki skanėstų. Kita pavojinga kenkėjų kategorija – bakterijas, grybelį kurio laiku nepastebėjus galima sugadinti dalį produkcijos kurio atskyrimas ir valymas, dezinfekavimas įmonei reiškia nenumatytas išlaidas.

Netinkamos patalpos

Siekiant išsaugoti žemės ūkio produkcijos ir gatavų pašarų maistines savybes jie turi būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Drėgmė, tai ne tik tiesioginis vandens poveikis tačiau ir dėl blogos ventiliacijos patalpose susikaupiantys garai, kondensacija dėl kurios atsiranda pelėsis. Pelėsis patekęs į pašarus gali sukelti gyvulių sveikatos sutrikimus ir įvairias ligas, todėl investicijos į kokybiškus modernius sandėlius ir pašarų saugojimo talpas gali užtikrinti teisingą produkcijos laikymą. Planuojant ūkio reikmėms skirtų angarų dizainą būtina įvertinti kiek ir kokio pločio prieigos reikės, ar būtini vartai ir kiti susiję klausimai.

Nelaimės

Vandentiekio įrengimas šalia sandėlių gaisro gesinimo reikmėms, apsauga nuo technikos ir transporto priemonių vagysčių, stogo dangos tikrinimas yra tai kaip reikia tvarkytis sandėliuojant produkciją ir pašarus. Elektros instaliacija, gaisro signalizacija, dujų nuotėkio davikliai rekomenduojami visose pastato skyriuose. Bet kokį prasidėjusį žemės ūkio produkcijos ir pašarų gaisrą labai sunku gesinti nes deganti produkcija ima smilkti ir ją sunku pasiekti sandėlio viduje, reikia ištraukti į lauką, vartyti ir pan. Siloso produktų saugumui būtina užtikrinti pastovią natūralią ventiliaciją ir pasirūpinti darbininkų darbo saugos priemonėmis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>