Vitaminai nėščiosioms: reikalingi ar ne?

Vitaminai nėščiosiomsVerta ar neverta nėščiajai vartoti vitaminus – šiuo klausimu specialistų nuomonės dažnai išsiskiria. Vieni tvirtina, kad gerti vitaminus tiesiog būtina ir ne tik besilaukiant kūdikio, o dar tik planuojant nėštumą, kiti gąsdina, jog vitaminai gali pakenkti būsimam mažyliui. Kokį sprendimą priimti tokiomis aplinkybėmis?

Akušeriai ginekologai teigia, kad vitaminai nėščiosioms reikalingi, tačiau juos vartojant privaloma griežtai laikytis gydytojų rekomendacijų. Labai svarbu jų nepadauginti, kad neištiktų hipervitaminozė – klaidinga manyti, jog jei Jūs jau dviese, tai ir vitaminų dozę reikia padvigubinti. Aišku, vitaminų ir mikroelementų nėštumo metu organizmui reikia kiek daugiau, tačiau labai didinti jų kiekį tikrai nederėtų.

Vitaminai neščiosioms reikalingi, kad organizme būtų palaikomas normalus medžiagų apykaitos procesas. Nėštumo metu kiekvienas vitaminas, kiekvienas mikroelementas atlieka labai konkrečią funkciją, jie atsakingi už taisyklingą vaisiaus organų bei jų sistemų vystymąsi.

Šeimos planavimo specialistai rekomenduoja dar prieš nėštumą pradėti vartoti folio rūgštį, o paskui – visą pirmąjį trimestrą. Folio rūgštis apsaugos kūdikį nuo vystymosi defektų, tokių kaip dar negimusio vaiko stuburo smegenų išvarža. Taip pat pirmąjį trimestrą rekomenduojama vartoti vitaminą E ir jodą. Vartokite vitaminus su pertraukomis – mėnesį pavartojus polivitaminų kompleksą, 1–2 savaites leiskite organizmui pailsėti.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vitaminus? Vitaminuose turi būti ne tik visų nėščiai moteriai reikalingų vitaminų, bet ir geležies bei jodo. Jeigu yra bent menkiausia persileidimo rizika, gydytojas veikiausiai rekomenduos preparatą, turintį daugiau magnio. Tačiau tokiu atveju gali tekti folio rūgštį ir jodą gerti atskirai. Atsargiai vartokite A ir B vitaminus: jie būsimoms mamoms labai reikalingi, bet jeigu jų kiekis preparate labai didelis, galimos alerginės reakcijos.

Taigi, vitaminai yra reikalingi nėščiosios organizmui, tačiau dėl jų vartojimo ir geriamo kiekio visada būtina tartis su gydytoju. Saugokite savo ir būsimo kūdikio sveikatą!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>