Patogiausi būdai vykti į Suomiją

keltas suomijaVienas dažniausiai internete ieškomų atsakymų į klausimą – koks patogiausias būdas patekti į Suomiją iš aplinkinių šalių, Skandinavijos ir per Estiją. Suomijoje kaip ir Švedijoje yra po 4 uostus, tai palengvina susisiekimą ne tik sostinės bet ir mažesnių miestų gyventojams įsikūrusiems iš patinės iš šiaurinės šalies dalies.

Keliauti iš Vilnius ar Stokholmo į Helsinkį lėktuvu yra greičiausia. 500 km atstumas įveikiamas per 1 valandą, bet nereikia pamiršti kad čia skaičiuojame pačios kelionės trukmę ir tai kad jūsų galimybės vežti asmeninius kelionės daiktus yra labai apribotos. Skrydžio kaina svyruoja apie 40 eurų. Šis būdas gali būti greičiausiai ir sąlyginai pigiausias, tinkamas tik jei keliaujate darbo reikalais arba labai trumpam vizitui, esate be šeimos ir jums pakanka tik keletos pagrindinių daiktų.

Kadangi Suomija išsidėsčiusi gana nutolusioje nuo Europos vietoje ir dar atskirta Baltijos jūros tai reiškia kad neperplakę laivu į ją nepateksite nebent norėtumėte važiuoti lanką per sausumą per Rusiją.

Laikas kurį užtruksite keliaudami į Suomija automobiliu arba/ir keltu gali būti labai panašus. Į Helsinkį per dieną atplaukia daugiau nei 20 keltų iš įvairių aplinkinių šalių, taip pat ir tarptautiniai kruiziniai laviai. Didžiausios jų yra Tallink ir Viking Line kurios aptarnauja didžiąją dalį keliautojų. Keliauti iš Klaipėdos ar Stokholmo uostų keltai užtrunka apytiksliai 15 valandų. Maršrutai suplanuojami taip kad išvykstama darbo dienomis po pietų ir atvykstama į Suomiją kitos dienos rytą. Naktis praleista kelte skiriama poilsiui ir pramogoms, keltuose yra kavinės, barai ir duty-free parduotuvės. Keliauti galima ir neužsisakant kajutės jei esate taupus. Bilietai pigiau kainuoja jei užsisakote į abi puses. Keliones keltais paprastai žmonės renkasi ne pagal kaina o ieškodami naujų įspūdžių nes kelionės keltu yra vienos įsimintiniausių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>