Kokios maistinės medžiagos yra būtinos sportuojantiems žmonėms?

Nors sportas padeda gerinti bendrą savijautą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad svarbus ne vien tik fizinis aktyvumas, bet taip pat ir tinkama mityba. Įvairią sporto įrangą galime pirkti internetu specializuotose sporto prekių parduotuvėse, o įvairių sportuojantiems žmonėms skirtų papildų gali nė neprireikti, jei pakankamai dėmesio skirsite subalansuotai mitybai. Taigi, kokios maistinės medžiagos sportuojančiam žmogui yra pačios svarbiausios?

Vitaminai ir mineralai

Svarbu pasirūpinti, kad jūsų reguliarus mitybos racionas aprūpintų organizmą vitaminų B, C ir D atsargomis. Šių vitaminų trūkumas neretai pasireiškia pavasarį, todėl šiuo metų laiku vertėtų būti itin atidiems. Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kad su maistu gautumėte pakankamai geležies, kurios gausu mėsoje, burokėliuose, lapinėse daržovėse, rugiuose ir grikiuose.

Vanduo

Pasirūpinkite, kad kasdien išgertumėte pakankamai vandens: 1 kg jūsų kūno svorio turėtų tekti 30 ml vandens. Vandenį reikėtų gerti likus mažiausiai valandai iki treniruotės, nes tuomet organizmas spės jį pasisavinti. Prieš treniruotę taip pat reikėtų riboti vandens kiekį, nes jis gali apsunkinti skrandį.

Baltymai

Baltymai yra svarbiausia raumenų statybinė medžiaga, todėl sportuojantys žmonės turi pasirūpinti, kad su maistu jų būtų gaunama pakankamai. Baltymai turėtų sudaryti maždaug 15-25 proc. maisto raciono (arba galima skaičiuoti 1,5-1,7 g baltymų kilogramui kūno svorio).

Angliavandeniai

Svarbu pasirinkti kokybiškų kompleksinių angliavandenių turinčius maisto produktus (pavyzdžiui, puikiu pasirinkimu gali būti avižos). Angliavandeniai turėtų sudaryti  maždaug 50-60 procentų mitybos raciono.

Riebalai

Visiškas riebalų atsisakymas tikrai nėra pati geriausia mintis. Svarbu pasirinkti tokius riebalus, kurie būtų maksimaliai naudingi: pavyzdžiui, į mitybos racioną galite įtraukti šalto spaudimo aliejų, avokadus, graikinius riešutus, moliūgų sėklas, ir t.t. Riebalai turėtų sudaryti 15-25 procentus mitybos raciono.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>