Meditacija – proto praktika

MeditacijaMes treniruojame kūną mankštindamiesi, atlikdami tam tikrus fizinius pratimus, atmintį treniruojame spręsdami įvairius intelektinius uždavinius, spręsdami sudoku, o kaip treniruojame protą? Ir aš išvis jį reikia treniruoti?

Protą treniruoti rekomenduojama, nes tai padeda jam greičiau susikoncentruoti, nesiblaškyti, įžvelgti paslėptas galimybes. Turėdami ištreniruotą protą, esame stabilesni, lengviau suvaldome emocijas, atrandame save. O treniruoti protą padeda meditacija – proto sukoncentravimas, būsena, kai galvoje nėra minčių, kai plaukiame pasroviui.

Meditacija visiems asocijuojasi su Tailando, Indijos vienuoliais, budizmu, induizmu, taip, meditacijos šaknys glūdi būtent šiose Rytų šalyse, tačiau šiandien meditacija kaip proto praktika yra paplitusi visame pasaulyje, yra praktikuojama daug skirtingų meditacijos rūšių. Nesvarbu, kokią nuspręsite praktikuoti, bet kuri išlaisvins Jūsų protą. Bet kuri meditacijos rūšis prasideda nuo vienos ir tos pačios metodikos: pasiryžimo, atsisėdimo, proto nuraminimo ir koncentracijos, proto treniruotės, taikymo gyvenime.

Pasiryžimas – tai žinojimas, kokią konkrečią problemą norite spręsti. Tai gali būti tiesiog nusiraminimas, vidinės harmonijos siekimas, streso įveikimas arba pasiruošimas egzaminui, susikaupimas svarbiam pokalbiui. Taip pat žinojimas, kiek laiko medituosi. Tai gali būti 15 minučių, pusvalandis, valanda, nesvarbu.

Atsisėdimas. Atsisėsti reikia pagal meditacijos reikalavimus, tačiau tai nėra vien tik visiems žinomiausia lotoso poza.

Proto nuraminimas ir koncentracija reikalauja praktikos, pirmą kartą medituojant dažniausiai sudėtinga pasiekti visišką minčių nebuvimą. Pradėti reikia nuo minčių sukoncentravimo į vieną konkretų objektą, o ne mėtymasis.

Proto treniruotė vykdoma dėmesiu einant per visas kūno dalis tam tikra tvarka, ties kiekviena išlaikant sukoncentruotą dėmesį kelias akimirkas.

Taikymas kasdieniame gyvenime pastebimas, kai negalvojate, kaip meditacijos praktiką pritaikyti gyvenime, o tai vyksta savaime. Tada padidėja darbo efektyvumas, sumažėja stresas, lengviau pakeliamas skausmas ir kiti laikini nepatogumai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>