Trys priežastys, vedančios į Daniją

Ar kada nors esate internete įvedę frazę „vežame į Daniją“? Jei taip, vadinasi, ieškojote įdomios vietos atostogoms, norėjote išvykti užsidirbti arba tikėjotės aplankyti pažįstamus. Tai trys logiškos priežastys, dėl kurių karalystės titulą turinti šalis kelia susidomėjimą.

Pirmoji priežastis – įdomi atostogų vieta. Danijoje yra daug lankytinų objektų, kurie tikrai sužavės. Čia daug grožybių, pradedant pačia sostine Kopenhaga ir keliaujant į uostamiestį, pilis ar Legolendą. Danijoje turistai gali ne tik pailsėti, bet ir praturtėti dvasiškai. Čia pabuvojus tikrai bus ką papasakoti draugams, o ką ir kalbėti apie asmeninį patyrimą. Nors pati šalis nėra didelė, tačiau joje gausu tokių vietų, kurios atrodo kaip svajonių išsipildymas. Vienas geriausių pavyzdžių – Legolendas. Tikriausiai dauguma tėvų yra sulaukę savo vaikų noro nuvykti į miestą iš milijonų kaladėlių. Derėtų pabrėžti, kad tai padaryti išties verta. Ir visai nesvarbu, ar keliauja tėvai su vaikais, ar jauni įsimylėjėliai, ar senjorų pora. O gal gerų draugų kompanija? Bet kuriuo atveju kelionė į Daniją prasideda nuo patikimos įmonės, kurios darbas remiasi fraze „vežame į Daniją“. Pasirinkus tinkamą transportą, pavyzdžiui, mikroautobusą, įdomioji šalis tiesiog priartėja ir tampa, rodos, pasiekiama ranka.

Kaip jau paminėta pradžioje, į Daniją vykstama dėl trijų pagrindinių priežasčių. Pirmoji ką tik aptarta, o antrąja šiame straipsnyje laikome norą užsidirbti. Kad ir kaip pesimistiškai skambėtų, bet Lietuvoje tik „išskirtiniai“ asmenys gali per dieną nevaržomai pasikelti atlyginimą tiek, kad skirtumas atrodo visiškai neadekvatus. Ypač nedžiugina minimalus atlyginimas, o vidutinis tenkina tik tuo atveju, jei nežinoma kitų šalių situacija. Tokie ir panašūs veiksniai skatina vykti svetur. Žmonės tikisi užsidirbti padorias sumas pinigų, ir nereikia jų už tai kaltinti. Juk kiekvienas nori sotaus ir laimingo gyvenimo. Na, o kelionė į Daniją kartais prie šio tikslo prisideda. Tuomet vėlgi tenka ieškoti vežėjų, be to, labai svarbiu kriterijumi tampa kelionės kaina, kadangi siekiama parsivežti padorią sumą. Yra nemažai niuansų, kuriuos reikia apgalvoti, ir pati kelionė, nori to ar nenori, yra vienas jų. Svarbu nenerti stačia galva. Vidutinis atlyginimas, senaisiais litais skaičiuojant siekiantis keliolika tūkstančių, vilioja vos ne labiau nei žavi blondinė, tačiau reikia atsižvelgti ir į pragyvenimo išlaidas. Šios tikrai nėra mažos ir iš pradžių gali sukelti lengvą šoką.

Galiausiai – trečioji priežastis. Tai lankymasis pas draugus ar gimines, kurie išvykę į Daniją laimės ieškoti. Šis atvejis įvairialypis, kadangi nežinia, ar tik apsilankysite svečiuose, ar taip pat vyksite apžiūrėti kažko įdomaus. Tikėtina, kad įdomesnis antras variantas. Ir tai tikrai suprantama, kadangi lankytinų vietų grožis pakerintis. Žinoma, pirminis tikslas minimu atveju – pasimatyti su artimaisiais. Ir galbūt prikalbėti grįžti į tėvynę? Gal suvilios žodžiai, jog vežame į Daniją skilandį iš Lietuvos?