Kaip atrodo kokybiškos kompozitinės lentos ir kaip jas išsirinkti?

Kompozitinės terasinės lentos yra inovacija, kuri sužavi daugelį, vos tik apie tai išgirsta. Jų išvaizda nenusileidžia lentoms iš medžio masyvo, tad tiks tiems žmonėms, kuriems terasos estetika yra prioritetas. Vienas didžiausių jų privalumų – lyginant su medinėmis terasinėmis lentomis – yra daug lengvesnė ir mažiau laiko bei energijos reikalaujanti jų priežiūra. PVC terasinės lentos nereikalauja kasmetinio impregnavimo, nes yra atsparios drėgmei ir vandeniui.

Lyginant su medinėmis lentomis, kompozitinė lenta tarnaus kur kas ilgiau – ji nėra linkusi deformuotis ir yra – skirtingai nei mediena -– atspari pelėsiui, grybeliams ir kerpėms. PVC lentos taip pat daug geriau toleruoja kardinalius temperatūros skirtumus: tiek žemą, tiek aukštą oro temperatūrą. Taip pat reikėtų paminėti, kad pasižymi ir dar vienu svarbiu privalumu – jos nėra slidžios, o tai ypač aktualu šeimoms su mažamečiais vaikais. Norite saugios, ilgaamžės ir estetiškos lauko terasos? Turite žinoti, kaip išsirinkti kokybiškas kompozitines lentas.

Taigi kaip išsirinkti aukštos kokybės kompozitines lentas terasoms? Į ką atsižvelgti renkantis?

Be estetinės vertės, svarbi ir gamybos technologija bei jai pagaminti naudojami ingredientai. Vienos naujausių tokio tipo lentų yra vadinamosios hibridinės lentos, pagamintos koekstruzijos būdu. Kai kurios kompozitinės lentos yra gaminamos šiuo būdu, o tai reiškia, kad visa lenta yra vientisa, be atskirų dalių sujungimo. Tačiau priemonės, naudojamos lentos vidui ir išorei skiriasi. Lentos šerdis turi būti kieta, patvari ir atspari įvairiai žalai, o paviršius, t. y. tai, ką matome išoriškai, taip pat turi būti kuo estetiškesnis ir kuo ilgiau tai gebėti išlaikyti. Spalva turi būti ne tik graži, bet ir ilgalaikė. Visą tai užtikrina šie ingredientai: aukštos kokybės mediena, dažai, polimerai ir kitos medžiagos. Kokybiškų kompozitinių lentų ieškokite čia: https://www.prodeck.lt/medzio-kompozitines-lentos/.

Grįžtant prie estetinio klausimo, geriausia pasirinkti tokį gamintoją arba prekiautoją, kuris gali pasiūlyti kuo platesnį dizainų pasirinkimą. Tokiu būdu galėsite lauko terasą lengvai priderinti prie likusio namo eksterjero bei interjero, nes vasarą lauko terasa virsta svetainės tęsiniu, kuriame praleidžiate didžiąją dalį laisvo laiko, o durys į svetainę būna praviros kone visą parą.

Internete, ieškant informacijos apie lauko terasos statybas, galima rasti atsiliepimų apie jų spalvos pakitimus, veikiant saulei, arba lentų paviršiaus įkaitimą, saulei intensyviai kaitinant, o tai nėra itin patogu mėgstant vaikščioti terasos grindimis basomis. Ar šie atsiliepimai gali būti laikomi kompozicinių terasų trūkumais?

Saulė natūraliai priverčia terasą įkaisti, nepaisant to, kokią statybinę medžiagą tam pasirinksite. Todėl, jei lauko terasa neturi stogo ir žinote, kad jūsų terasą veiks itin intensyvūs saulės spinduliai, verta rinktis šviesesnės spalvos kompozitines lentas, kurios įkais lėčiau. Kokybiškos terasinės PVC lentos stipriai nenublunka nuo saulės spindulių poveikio, tad reikėtų rinktis atidžiai ir prieš perkant išsiaiškinti, kokios medžiagos buvo naudojamos lentų gamybai.

Nors medžio kompozito lentoms yra taikoma ilga garantija, tai nereiškia, kad turite jas apleisti. Jų paviršių turėtumėte profilaktiškai pravalyti kaip tai darote su likusiomis namų vietomis. Tam užteks siurblio, šluotos ir vandens. Kad pagreitintumėte lentų tarpelių valymą, tam pravartu įsigyti aukšto slėgio plovimo įrenginį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>