Kodėl nereikėtų ignoruoti įtrūkimo automobilio stikle?

Gatvėse kartais galime pastebėti vieną kitą automobilį su suskilusiu priekiniu stiklu. Dažniausiai tokį automobilį vairuoja senukas iš kaimo, kuris taupydamas pinigus važinėja su sudužusiu stiklu tol, kol jo nesustabdo policija arba uždraudžia naudotis techninis apžiūrų centras. Tūkstančiai žmonių Lietuvos keliuose nukenčia dėl didesnių ir mažesnių auto įvykių. Sveikatos sutrikdymas ar suluošinimas visam gyvenimui gali įvykti dėl vieno ar kito neatsakingo vairuotojo poelgio.

Vairuojant automobilį rizikos gali kilti iš įvairių veiksnių. Dėmesio atitraukimas į pašalinius dalykus, greičio viršijimas, netvarkinga automobilio techninė būklė nulemia skaudžias pasekmes. Net ir toks nekaltas dalykas kaip suskilęs automobilio stiklas gali būti eismo įvykio priežastimi. Jei stiklas suskilęs šone ar per vidurį aukštesniame lygyje, lūžtantys saulės spinduliai gali jus apakinti. Tai pavojinga taip pat kaip kalbėti telefonu vairuojant, rizika ne tik jūsų bet ir kartu su jumis važiuojančių žmonių gyvybei bei aplinkiniams. Paaiškinsime, kad suprastumėte, kodėl negalima ignoruoti net ir menkiausio įtrūkimo automobilio stikle.

Mažas įtrūkimas priekiniame stikle nepavojingas tik tol, kol automobilis stovi vietoje. Kai automobilio stiklą veikia vibracija, nuo saulės stiklas įkaista, kai šalta ir paveikiamas ledo sluoksnio gali suaižėti dar labiau. Važiuojant dideliu greičiu bet kurią akimirką jis gali suskilti plačiau ar per visą plotą ir jus paprasčiausiai išgąsdinti, dar blogiau – užstoti visą vaizdą. Kaip elgiasi išsigandęs vairuotojas? Jei yra nepatyręs gali atlikti pavojingą manevrą ko pasekoje sukels avarinę situaciją. Taigi, galime daryti išvada, kad bet kokio tipo stiklo įtrūkimas, net jei yra suremontuotas yra nesaugus. Ar žinote, kad pažeistas stiklas netenka trečdalio tvirtumo? Jei automobilyje yra priekinės ir šoninės saugos pagalvės nuo sužalojimo stiklo šukėmis būsite apsaugoti. Tačiau geriau net ir tokiu atveju kad stiklas būtų sveikas, nes tokiu atveju žala gali būti mažesnė. Dar vienas svarbus dalykas kurį reikia paminėti – eismo įvykio metu išsiskleidusi oro pagalvė veikia efektyviau, kai išstumiama link vairuotojo ar keleivio pusės, o ne į lauko pusę jei stiklas yra suskilęs.

Daugiau informacijos apie stiklų įtrūkimus ir įdaužas sužinoti galite carglass.lt svetainėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>