Rekuperacinės sistemos privalumai

Investicija į rekuperacinės sistemos įrengimą reiškia, kad gerokai sumažės išlaidos pastato šildymui, kuriame bus įrengtas rekuperatorius. Tai įmanoma dėl to, kad iš lauko patalpų pašalintame ore sukaupta šiluma panaudojama į jas tiekiamam šviežiam orui šildyti. Jei tai leidžia pastato architektūrinės sąlygos, rekuperacijos įrengimas galimas praktiškai bet kada. Turint omenyje papildomas išlaidas, susijusias su jau naudojamo pastato pritaikymu šiam tikslui, sprendimą tikslinga priimti namo statybos etape. Renkantis sprendimus reikėtų atsižvelgti į individualias pastato aplinkybes ir naudotojo reikalavimus.

Rekuperacija, kas tai?

Gravitacinės vėdinimo sistemos iš patalpų pašalina „panaudotą“, įkaitusį orą ir įleidžia „šviežią“ orą, kurio temperatūra paprastai būna žemesnė nei šalinamo oro. Dėl to patiriami nekontroliuojami šilumos nuostoliai, o tai reiškia – finansinius nuostolius. Rekuperatorius per jame įmontuotą šilumokaitį ištraukia šilumos energiją iš šalinamo oro ir perduoda ją šviežiam orui, tekančiam per šilumokaitį, kuris nukreipiamas į atskiras patalpas. Panašiai vasarą sistema panaudoja atvėsintą orą, kuris paprastai būtų išleidžiamas iš pastato. Reikėtų pabrėžti, kad rekuperatoriaus konstrukcija neleidžia susimaišyti šalinamam ir tiekiamam orui. Geros reputacijos rekuperatorių šilumos ir šalčio atgavimo iš vėdinimo efektyvumas viršija 90 %. Rekuperatorius tiekia reikiamą kiekį švaraus ir filtruoto oro į konkrečias patalpas, nepriklausomai nuo vyraujančių oro sąlygų, pašalindamas iš jų teršalus ir drėgmę, bei sukurdamas jaukią kambario temperatūrą.

Be ekonominės naudos, šis faktas taip pat didina patalpų komfortą ir gyventojų sveikatą.. Dauguma įrenginių gali būti valdomi savaitine funkcija, nuskaitant faktinius oro parametrus, ir gali būti valdomi nuotoliniu būdu prisijungus prie interneto.

Kada galima įrengti rekuperatorių?

Rekuperatorių galima įrengti bet kuriuo metu – tiek statybų metu, tiek baigtame statyti name. Esamų pastatų atveju reikėtų nepamiršti, kad tai gali pareikalauti daugiau išlaidų nei įrengimas statybos metu.

Kad sistema tinkamai veiktų, beveik visose patalpose, per kurias bus tiekiamas ir ištraukiamas oras, būtina įrengti ortakius. Be to, rekomenduojama, kad ortakiai būtų termiškai izoliuoti nuo šilumos nuostolių. Įrengęs rekuperatorių, žmogus gali būti tikras, kad pastato šildymo išlaidos sumažės 20-30 %, palyginti su gravitacinės ventiliacijos naudojimu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>