Ką reikia žinoti apie krovinių pervežimą?

Krovinių gabenimas, priklausomai nuo to, kokiu būdu ir kokių krovinių pervežimas vykdomas, turi tam tikrų ypatumų. Ne visus krovinius galima pervežti standartiškai keliais, o taip pat ir jūra bei oru. Kiekviena transportavimo rūšis turi savo taisykles ir reikalavimus, o taip pat ir krovinio turinys gali turėti specialiųjų reikalavimų.

Kalbant apie pačius krovinius, jie klasifikuojami į keletą kategorijų: greitai gendantys, didelės masės, nestandartinio ilgio, negabaritiniai, antisanitariniai ar pavojingi. Kai kurie iš jų reikalauja itin ypatingų saugumo sąlygų, kiti – įprastų arba apskritai nereikalaujantys jokių saugumo sąlygų.

Tarkime, pavojingiems priskirtų krovinių vežimas vykdomas laikantis griežtų saugumo taisyklių, galiojančių tarptautiniu mastu. Tam reikalingas ypatingai atsakingas ne tik transportavimas, bet ir šių krovinių parengimas, pakrovimas. Čia neapsieinama ir be daugybės dokumentų parengimo, o transportavimą vykdanti įmonė privalo turėti ADR sertifikatą. Šis sertifikatas patvirtina, kad vežėjas turi teisę vykdyti pavojingų krovinių pervežimo paslaugas.

Pagal pavojingumą ir krovinių savybes, kroviniai taip pat skirstomi į ypač pavojingus, mažai pavojingus, degančius ar pavojingus dėl savo nestandartinių matmenų. Priklausomai nuo šių transportinių savybių, taip pat galioja ne tik krovinių pakrovimo, jų saugojimo ir gabenimo taisyklės, bet ir transporto priemonių specifika. Pagal tai kroviniai gali būti priskiriami įprastiniams ir specifiniams kroviniams, kuriems reikalingos ypatingos transportavimo sąlygos.

Atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius ir specifikacijas, turi būti parenkama tinkamiausia krovinio gabenimo rūšis ir išpildomos visos reikalingos sąlygos jo saugiam transportavimui. Todėl ne visuomet pigiausias transportavimo būdas bus geriausias, o brangiausias – greičiausias. Kai kurių krovinių, dėl jų specifikacijos, tiesiog nebus įmanoma gabenti taip, kaip norisi. Net ir pageidaujant krovinius pervežti greičiausiuoju – oro transportu, gali būti neįmanoma. O taip pat ir keliais ar jūra.
.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>