KOKIAME DARBE YRA BŪTINA AKIŲ APSAUGA?

Jei dirbate tokiame darbe, kur į akis gali patekti smulkios, dideliu greičiu skriejančios kietos dalelės arba kibirkštys, dulkės ar pavojingos cheminės medžiagos, jūsų akims yra reikalinga visiška apsauga, o tuo pasirūpinti privalo darbdaviai. Jie perkama internetu, visi darbo akiniai po apmokėjimo už prekę yra pristatomi pirkėjui jo nurodytu adresu.

Kokiuose konkrečiuose darbuose yra privalomos akių apsaugos priemonės?

Akių apsaugos priemonės yra būtinos tada, jei reikia tikrinti automobilinius degalus, jei turite tiesioginį kontaktą su pavojingais chemikalais arba naudojate narkotikų tyrimo priemones, dirbate dulkėtų prekių sandėliavimo ir krovos darbus, esate suvirintojas arba dirbate prie gręžimo arba šlifavimo staklių.

Akių apsaugos priemonių yra trys pagrindinės rūšys. Tai apsauginiai akiniai iš grūdinto stiklo arba su acetato lęšiais, po jų seka apsauginiai akiniai su acetato arba polikarbonato lęšiais. Dar yra naudojami prie įprastinio šalmo tvirtinami skydeliai.

Kaip prižiūrėti apsauginius akinius?

Po darbo dienos naudotas akių apsaugos priemones reikia laikyti jiems specialiai pritaikytose pakuotėse, kad akinių lęšiai nesusibraižytų. Akinius reikia laikyti kuo toliau nuo karštų paviršių ir kietų kristalinių smulkiagrūdžių medžiagų.

Taip pat reikia pasirūpinti akių apsaugos priemonių švara, tačiau jų negalima plauti stipriais plovikliais ir po plovimo šluostyti šiurkščiu audiniu. Geriausia akinių lęšius valyti minkštu skudurėliu ir kartas nuo karto tepti skysčiu nuo rasojimo.

Kaip rūpintis akimis, jei ilgai dirbate su kompiuteriu?

Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio ekrano, pagrindinis regos sutrikimas – tai išsausėjusios akys, šis sutrikimas ilgainiui gali sąlygoti dar rimtesnes ir pavojingesnes akių ligas. Todėl būtina laikytis atitinkamo akių poilsio ir mankštos pertraukėlių režimo. Ypač sunerimti reikia tada, kai dirbantysis su kompiuteriu pradeda regėti susiliejantį vaizdą.

Taip nutinka todėl, kad periferijoje matomas vaizdas yra išgaunamas už tinklainės ribų. Laikui bėgant akies obuolys padidėja daugiau nei įprasta. Kad to būtų išvengta yra sukurti specialūs akiniai dirbantiems su kompiuteriu. Jie yra padengti specialiomis dangomis ir filtrais, apsaugančiais akis nuo žalingos mėlynos šviesos patekimo į jas. Taip yra mažinamas akių jautrumas šviesai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>